Samet Baysal Kitapları

Seymenler Çıkmazı

İki farklı örgüt, iki canlı bomba, aynı anda aynı tramvay istasyonunda intihar eylemi yapmaya kalkışırsa… Dahası bu iki eylemci, aynı zamanda çocukluk arkadaşıysa! Biri hızlı davranırsa etnik devrim, diğeri hızlı davranırsa şehitlik ve cennet!

Seymenler Çıkmazı; biri devrim, diğeri cihat yapma telaşındaki iki canlı bombanın sıra dışı hikâyesini, cihat penceresinden sunuyor okurlara. Yıllar öncesinde Bursa’nın Çarşamba Mahallesi’ndeki çıkmaz bir sokakta başlayan serüven, yıllar sonrasında yine aynı şehirde devam ediyor.
Romanda; bireyin, radikal cihat söylemi içerisinde özneden nesneye dönüşmesi ve kimliğinin yeniden kurulması farklı yönleriyle ele alınıyor. Eser, çarpıcı kurgusu ve hiciv dolu mizahi anlatımıyla keyifli bir tat bırakıyor okurlarda…

Seymenler Çıkmazı

 

Ata’mla Milli Mücadele Serisi (7-12 Yaş)

Millî mücadele dönemini, savaşların şiddet yönünü göstermeden çocuklara anlatmak ve Mustafa Kemal Atatürk’ü sevdirmek amacıyla kaleme alınmış bir seridir. Özellikle Ata’mla Bandırma Vapuru’nda ve Ata’mla Mecliste kitapları okullar tarafından seçilmiş ve büyük beğeni toplamış kitaplardır

 1. Ata’mla Çanakkale’de
 2. Ata’mla Bandırma Vapuru’nda
 3. Ata’mla Mecliste
 4. Ata’mla Sakarya’da
 5. Ata’mla İzmir’de

Atamla Serisi

Kahramanımız Mustafa Umut, kendisini bir anda İstanbul sokaklarında bulur. Galata Kulesi civarında bir sokakta, kötü adamların konuşmalarına kulak misafiri olur. Konuşmalardan Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a gideceği Bandırma Vapuru’nun bozulacağını öğrenir. Peki Bandırma Vapuru kimler tarafından ve ne zaman bozulacaktır?

Mustafa Umut, ne pahasına olursa olsun Bandırma Vapuru’nu bozacak kişileri öğrenmeye karar verir. Kötü adamların peşlerine takılır. Ancak Bandırma Vapuru’nu bozacak kişileri bulmak kolay değildir. Ayrıca bu bilgiyi Mustafa Kemal Paşa’ya veya geminin kaptanı İsmail Hakkı Kaptan’a ulaştırması gerekmektedir.

Mustafa Umut’un bu zorlu macerasına eşlik etmek ister misin?

Her bölüm sonundaki soruları doğru cevaplayarak, Mustafa Umut’a yardımcı olmaya ne dersin?

*Dikkat ve Analitik Düşünce Gelişimi Uygulamalı

 

Çılgın Dedektifler Baran ile Beren Serisi (7-12 Yaş)

Çocuklarda dikkat ve analitik düşünce gelişimi uygulamalı olarak hazırlanmış, çocukların dedektiflik yaparak puanlar toplaması etkinli ilkokul grubu çocuk polisiyesi serisi…

 1. Kaybolan Kitaplar
 2. Konaktaki Yangın
 3. Göbeklitepe Macerası
 4. Kayıp Hayvanlar
 5. Madalyonun Sırrı

Çılgın Dedektifler Serisi

Çılgın dedektiflerimiz Baran ile Beren, yaz tatilinde gezmek için Göbeklitepe’ye giderler. Göbeklitepe’yi gezdikleri sırada, Göbeklitepe’yi ilk bulan kişi olan Mahmut Amca’nın meşhur tırmığı kaybolur. Tırmığı bulmak için giriştikleri macerada önemli bazı eserlerin de ortadan kaybolduğunu fark ederler. Göbeklitepe’de yaşanılan olayların gizemini çözmek ve olayları aydınlatmak hiç de kolay olmayacaktır!

Göbeklitepe’deki olayların gizemini çözmek ve kötü adamları yakalamak için Baran ile Beren’e eşlik etmeye hazır mısın?

Her bölümün sonundaki dedektiflik testleriyle ne kadar iyi bir dedektif olduğunu ölçmeye ne dersin?

-Dikkat Gelişimi Uygulamalı

-Analitik Düşünce Gelişimi Uygulamalı

 

Kanıt Peşinde Serisi (10-15 Yaş)

Milli değerlerimizin korunması ve değerler eğitimi merkezli, çocukların kurgularıyla büyük beğenisini toplayan orta okul polisiye macera serisi. Polis ekiplerine yardımcı olan Klinik Psikolog Yaman Erdem’in zekâ ve dikkatiyle çözdüğü birbirinden heyecanlı olaylar… 

 1. Kanıt Peşinde – Gizemli Adam
 2. Kanıt Peşinde – Dehşetin Şarkısı
 3. Kanıt Peşinde – Kayıp Teknoloji
 4. Kanıt Peşinde – Can Pazarı
 5. Kanıt Peşinde – Gizli Teşkilat

Kanıt Peşinde Serisi

Polis merkezine getirilen küçük bir kız çocuğu, korku dolu gözlerle öylece donup kalmıştır ve kimseyle konuşmamaktadır. Görgü tanıklarına göre kızın babası maskeli birileri tarafından sürüklenerek götürülmüştür.  İlk bakışta basit bir kaçırılma gibi görünen bu olayın ardındaki sır perdesini aralamak hiç de kolay olmayacaktır!

Psikolog Yaman Erdem’in Ankara sokaklarına kadar uzanan bu macerasını nefesinizi tutarak okuyacaksınız!